Forum

Please or Zarejestruj się to create posts and topics.

[E46 320d 150km lift] Problem z olejem w filtrze powietrza i na wydechu

  • Witam.Mam problem ze swoją padliną (E46 2.0d 150km 2002) mianowicie jakiś czas temu zauważyłem, że czasem wydobywa się dym spod maski po prawej stronie tam gdzie wydech. Okazało się, że na listwie wtryskowej zalega duża ilość oleju, która cieknie do obudowy filtra powietrza i odpływem na wydech stąd ten dym. Oczywiście wydedukowałem, że to z odmy. Odma wymieniona w całości na nową lecz po 2-3 miesiącach problem powrócił i to z większą siłą ;p w komorze silnika widać sporo nalotu olejowego, filtr powietrza po 3 miesiącach jest cały w oleju, na listwie znów jezioro oleju no i to przerażające dymienie... Może mi ktoś pomóc gdzie szukać przyczyny? Bo ja już tracę cierpliwość... Dołączam zdjęcia poglądowe 😉 Miłego weekendu 🙂

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.

Nie wiem czy udało się rozwiązać problem, ale to właśnie odma powoduje takie problemy lub zatkane przejście do odmy. Olej parując skrapla się tam w rogu filtra powietrza :/

Zgadzam się, to samo powiedział mi mój mechanik.

____________________

modny tank top męski- duże rozmiary

Osobiście zmienię separator na firmy innej niż Febi/SWAG bo czytam już dużo opinii, że nie działają jak trzeba. Wezmę najtańsze co będzie i dam znać czy coś się poprawiło 🙂