BMW E46 odpływ klimatyzacji – gdzie jest?

Jak sprawdzić czy odpływ klimatyzacji jest drożny? Gdzie szukać odpływu klimatyzacji w BMW E46?

Odpływ klimatyzacji znajduje się pod konsolą środkową (kokpitem) w obudowie nagrzewnicy i dokładnie pod samą nagrzewnicą. Zadaniem odpływu jest usuwanie skroplonej pary wodnej na parownicy klimatyzacji (para pojawia się w wyniku czysto fizycznym, ciepłe powietrze osiada na lodowatej parownicy).

Ważne jest aby odpływ był drożny, a sama parownica czysta bo dzięki temu nie osadzają się grzyby, które namnażają się w wyniku pyłu, kurzu, liści, które gniją i tworzą idealne środowisko dla mikroorganizmów.

Po używaniu klimatyzacji zawsze warto włączyć nawiew zwykły (bez klimatyzacji) na najlepiej dwie minuty przed parkowaniem, aby osuszyć cały układ. Jeżeli wtedy czujemy nieprzyjemny zapach z kratek wentylacyjnych musimy zająć się odgrzybianiem (ozonowanie albo chemiczne usuwanie). O tym w osobnym artykule oraz filmie na YT.

Poniżej pokazuję gdzie jest odpływ klimatyzacji w BMW E46 sedan. Zaznaczone na czerwono to kanały odpływowe. Pod autem woda powinna spływać na wysokości gum od lewarka, po środku auta.

BMW E46 odpływ klimatyzacji - gdzie jest? BMW E46 odpływ klimatyzacji - gdzie jest?

 

Podobało się? Udostępnij wpis w mediach społecznościowych. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj