Jak zrobić log dynamiczny BMW – program TestO

Auto nie działa prawidłowo? Nie ma mocy podczas jazdy? Przyczyn może być wiele, ale najprościej wykluczać je poprzez diagnozę za pomocą logów dynamicznych. Jak to zrobić? Czytaj dalej 🙂

Co to jest log dynamiczny?

Słowem wstępu, byśmy wiedzieli o czym rozmawiamy. Logowanie to termin związany badaniem czegoś w następujących po sobie etapach. W przypadku aut BMW logi polegają na odczycie wybranych parametrów pracy elementów silnika (na podstawie czujników i algorytmów obliczających ich pracę). Dużą pomocą są wartości oczekiwane, wprowadzone na stałe do tzw. „mapy” komputera (ECU). To właśnie te parametry podkręcają też tunerzy. Gdy wiemy jakie wartości z czujników oczekuje ECU, łatwiej nam zdiagnozować usterkę, bo widzimy jakie są odczyty rzeczywiste.

Log dynamiczny BMW za pomocą Testo. Jak działa?

Do prawidłowej pracy musimy mieć zainstalowany EDIABAS wraz z plikami ECU. Najlepiej zainstalować moją wersję INPY 2020 i wtedy mamy gwarancję, że wszystko będzie ok.

Gdyby jednak jakimś cudem pojawiał się problem z MSVCP100.dll to znak, że brakuje Wam bibliotek Microsoft Visual C++ 2010.

Plik vcredist_x86.exe dla systemu 32 bitowego lub vcredis_x64.exe dla systemu 64 bitowego, znajduje się w folderze TestO\Biblioteki. Wystarczy zainstalować.

[ POBIERZ PROGRAM TESTO ]

Testo – jak zrobić log dynamiczny?

Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w filmie:

 

Changelog:

11.03.2020 – Biblioteka wzbogacona o pliki DLL oraz instrukcję ich instalacji. Nowy instalator.

Podobało się? Udostępnij wpis w mediach społecznościowych. Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj